JA-PE Jasienica i Petřvald pl cs

Mezinárodní šachový turnaj

Na šachový turnaj v bleskové hře, který pořádalo město v rámci projektu JA–PE.Partnerská spolupráce obcí Jasienica a Petřvald/JA – PE 2 se sjeli šachisté z Petřvaldu, Jasienice a dalších měst. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.

Město Petřvald společně se šachovým oddílem SK Slavia Orlová uspořádalo první ročník OPEN PETŘVALD v bleskové hře. Hrálo se na 13 kol tempem 2 x 5 minut. Celkem se turnaje zúčastnilo 38 hráčů , z toho 3 hráči byli z partnerského města Jasienica. Nejmladšímu účastníku Oliverovi Kotasovi bylo 7 let a nejstaršímu Miroslavu Novákovi 81 let. Celkově vyhrál Mistr FIDE Václav Pacl s 12 body před Janem Didi a Martinem Siebrem. V kategorii do 15 let vyhrál Jiří Novák a kategorii do 10 let vyhrál Tomáš Horváth. První tři ve všech kategoriích dostali poháry, medaile a diplomy. Všichni účastníci dostali propagační materiály s logy města a EU. Všem se turnaj líbil a společně si slíbili že za rok se opět sejdou v Petřvaldě.